Biežāk uzdotie
jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā uzstādīt programmu AutoCAD uz Mac?

Šajā video pamācībā uzskatāmi parādīsim kā uzinstalēt programmu AutoCad LT darbam ar Mac.

 

SketchUp. Kā sagatavot darba vidi uz Mac!

Izsmeļoša pamācība kā pareizi sagatavot darba vidi darbam ar SketchUp uz Mac. Stāsta Vulpes.lv.

 

Kā un kur iespējams iegādāties SketchUp Pro versiju?

SketchUp programmatūru mūsu valstī attīsta http://sketchup.lv/sketchup-pro/. Saitē būs visa nepieciešamā informācija. SketchUp Pro versija ir lieliska izvēle visiem, kas vēlas veiksmīgi izmantot šo programmu savā komerciālajā darbībā. Tā sniedz ne tikai vairākus papildus modelēšanas rīkus, bet arī  iespējas rasējumu veidošanai, prezentācijas maketu noformēšanai un profesionālai dizaina dokumentācijas izstrādei ar LayOut palīdzību. Pro versija ļauj dalīties ar saviem darbiem un pārnest tos uz populārākajiem CAD un 3D formātiem, veidojot saikni ar datorprogrammām kā AutoCAD, Revit, 3ds Max un daudziem citiem 3D modelēšanas, projektēšanas un vizualizācijas rīkiem.

SketchUp. Kā sagatavot darba vidi uz Windows!

Izsmeļoša pamācība kā pareizi sagatavot darba vidi darbam ar SketchUp uz Windows. Stāsta SketchUp.lv pārstāvji.

 

 

SketchUp tēma. Pazudusi sānu rīkjosla - Default tray. Mēģināju meklēt visur. Lietoju Windows10.

Ļoti izplatīta SketchUp problēma. Dotieties uz izvēlni Window/Preferences/Workspace un uklikšķiniet uz pogas Reset Workspace. Problēma atrisināsies 100%

Dārzs. Kā vislabāk pasargāt ielas stādījumus no suņu apmeklējumiem?

No savā vaļā auļojoša suņa visvairāk cieš dārza ielas fronte. Mazāk kaimiņu... Cieš arī tās sētas malas, aiz kurām mīt tādi paši neaudzināti suņi. Manā praksē ir gadījumi, kad jaunstādītu tūju dzīvžogu suņi iznīcināja pāris nedēļu laikā. Cīnīties ir velti, šī josla ir jāatdod suņa skriešanai. Gar sētu ir jāieklāj skaists bruģakmens celiņš vai vismaz sīku oļu vai grants nobērums. Joslas platums būs atkarīgs no jūsu suņa izmēriem, bet katrā gadījumā šajā joslā sunim ir jāvar veikli apgriezties. Tūlīt aiz "skrejceliņa" vēlams iestādīt dzīvžogu, ko no suņa ķepām norobežo ar nelielu sētiņu. Tajās vietās un pie tiem augiem, kur suns labprāt mīl "pacelt kāju", novietojiet palielu akmeni, koka celmu, vai puķu kasti. Tie ļaus atgūties no postījumiem skujeņiem un rododendriem, jo mūžzaļie augi sevišķi cieš no suņu mīlestības. Šādā dārzā nevajag stādīt augus zālienā pa vienam, no tiem ātri nekas nepaliks pāri.

Dzīvžogs. Varat lūdzu ieteikt kādas tūjas ir labāk stādīt, lai pilda dzīvžoga funkcijas?

Ja dārzs atrodas intensīvas satiksmes ielas malā un ja dzīvojamās ēkas logi atrodas netālu no šādas ielas frontes, iesaku gar ielas malu izvēlēties tieši tūju dzīvžogu. Tas vislabāk pasargā no trokšņa, putekļiem un dūmgāzēm arī ziemā. Lai dzīvžogs sekmīgi veiktu šos uzdevumus, tam ir jābūt 1,8 līdz 2 m augstam. No pieredzes iesaku vairākas tūju šķirnes – ‘Hoveyi’, ‘Smaragd’, ‘Holmstrup’, ‘Wagneri’, ‘Boothi’, ‘Columna’ un pēdējos gados īpaši populāra ir ‘Brabant’. To augšanas paradumi gan ir mainīgi. Kurzemē vainags veidojas košāks kā Latgales ziemeļos. Principā visas šķirnes veido kompaktu, vienādu, kārtīgu, pietiekami augstu un šauru dzīvžogu, turklāt ar minimālu darba patēriņu vēlākā kopšanā.

Var stādīt arī tūjas, kas izaudzējas no sējeņiem, bet tad dažkārt jārēķinās ar skuju krāsas, augšanas intensitātes un zarojuma nevienādību. Bet akurāti kopjot, tas ar laiku notušēsies.

Iesegumi. Vai ķieģeļus var lietot dārza iesegumam?

Mūra sienu būvēšanai domātie ķieģeļi nav lietojami dārza iesegumiem. Dārzā var klāt tikai speciāli āra apstākļiem ražotus ķieģeļus ar speciālu ķīmisko sastāvu un apdedzināšanas režīmu. Tos parasti sauc par klinkera ķieģeļiem.

Kāpnes dārzā. Kā aprēķināt kāpņu izmērus dārzā?

Izvēlamies izmērus vienam pakāpienam pēc formulas:

L + 2 x H = 64 cm,

Kur L - pakāpiena platums, H – pakāpiena augstums un 64 cm – soļa garums. Izsakot šo pašu formulu ar vārdiem, tā skan šādi: pakāpiena platums plus dubultots pakāpiena augstums summā ir soļa garums jeb 64 cm. Ērti ir jebkuri pēc šīs formulas izrēķināti pakāpienu izmēri, tomēr gan grāmatās visbiežāk minētais, gan ikdienas praksē ārtelpā visērtākais pakāpiena augstums ir 12 cm, platums – 40 cm. Augstākus un līdz ar to šaurākus pakāpienus projektē tajos gadījumos, kad dārzā nav vietas normāla garuma kāpnēm, piemēram, ja ēkas durvju slieksnis ir pārāk tuvu dārza vārtiņiem, ka arī tad, ja mazs dārzs ir jāizbūvē pārāk stāvā reljefā, kur lēzenas un garas kāpnes nevar ievietot.

 

Kāpnes dārzā. Kā aprēķina perfektu pakāpienu kāpnēm ārtelpā?

Jebkuru kāpņu aprēķina pamatā ir cilvēka soļa garums. Visā pasaulē cilvēka vidējais soļa garums ir robežās no 60 līdz 65 cm. Atcerieties, ka iekštelpā cilvēka solis ir īsāks nekā ārtelpā, psiholoģisku apvērumu dēļ. Kāpjot pa lēzenākām kāpnēm, solis ir garāks un kāpšana ērtāka. Par pamatu iekštelpu kāpņu aprēķinam iesakam ņemt 60-62 cm garu soli, bet dārza kāpņu aprēķinam izmanto 63-64 cm garu soli. Pa tādām kāpt ir visērtāk!

 

 

Kāpnes dārzā. Kad dārzā ir nepieciešamas kāpnes?

Dārzā staigāšanas virzienos kāpnes jāsāk būvēt, ja zemes virsmas slīpums pārsniedz 7º. Nepieciešamības gadījumā līdz 10º slīpā nogāzē vēl var izbūvēt celiņu bez pakāpieniem, bet ar izteiktu raupju virsmu. Par 10º stāvākās vietās jau ir jāizveido nelieli lēzeni pakāpieni soļu rakstā. Ja zemes slīpums pārsniedz 15º, kāpnes ir obligātas.

 

Vai zemes līmeni ap māju iespējams pazemināt?

Jā, to iespējams pazemināt. Jā māja ir veca, der palūkoties, vai zemes līmenis laika gaitā nav mākslīgi uzaudzēts. Dažos gadījumos māju zemē ieracis grantēts celiņš, kas ilgstoši ziemā kaisīts ar smiltīm. Liekā smilšu kārta, vienkārši, ir jānorok.

Terases plānošana. Kāds ir praktiskas terases augstums?

Ļoti praktiska ir 40 - 43 cm augsta terase, jo uz tās mūrīša malas var ērti sēdēt. To var ērti apravēt un arī nelielo akmeņdārza augu sīko ziedu spilventiņi tiek pietuvināti acu skatam. Ļoti interesantu terasējumu ap māju var izveidot, ja ēkas grīdas līmenis nepārsniedz 2 metru augstumu virs dārza līmeņa. Tas ir diezgan tipiski vietās, kur ir augsts gruntsūdens, bet zem mājas ir jāizvieto pagrabs, garāža, pirts vai kāda cita telpa, kur nav nepieciešams daudz gaismas.

 

SketchUp tēma. Vai no SketchUp var izdrukāt mērogā 1:100?

Nē, to visu iespējams izdarīt programmā Layout. SketchUp ir vairāk domāta kā modelēšanas platforma.

SketchUp tēma. Kādi parametri ir jāizvēlas pie Export 2d, lai kvalitatīvi izdrukātu vizualizāciju uz A2 lapas?

Ja strādājat ar Windows, tad pie parametriem izvēlieties 4000x2139px. Ja izmantojam Mac vidi, uzstādiet 4000x1925 un rezolūciju 300pixels/inch.

Vai Jūs piedāvājat tikai SketchUp ainavas komponentus?

Šobrīd, jā! Drīzumā mēs palaidīsim arī interjera dizaineriem paredzētus komponentus un tie būs pieejami bezmaksas.

Vai drīzumā tiks palaisti arī AutoCad kursi?

Jā, Mēs plānojam līdz 2017 gada beigām palaist kursus “AutoCad interjera dizaineriem” un “AutoCad pamati”.

Vai kursu tēmas ir balstītas tikai uz cietu programmu apgūšanu?

Nē! Katrs kurss ir veidots tā, lai lietotājs bēc konkrētā kursa apguves būtu spējīgs patstāvīgi izveidot izvirzīto mērķi vai uzdevumu. Mūsu mērķis nav iemācīt tikai programmas instrumentus un atstāstīt - kā tie strādā! Mums ir svarīgi, lai lietotājs pēc kursu apguves spētu patstāvīgi izveidot 2d vai 3d modeli.

Uz cik ilgu laiku tiek piešķirts kursa abonaments?

Kursa abonaments tiek piešķirts uz 30 dienām. Sadaļā “Mans konts” Jūs redzēsiet, kad tuvojas kursa abonamenta beigu termiņš.

Kā abonēt kursus?

Detalizēti par kursu abonēšanu iespējams izlasīt šeit. Lai abonētu online/tiešsaistes kursu Jums ir jābūt savam vulpes.lv profilam. To iespējams ātri un ērti izveidot šeit.

Vai vulpes.lv organizē klātienes kursus grupām?

Uz doto brīdi vulpes.lv organizē klātienes kursus ainavu arhitektiem un interjera dizaineriem. Kursantu skaits ir līdz 12 cilvēkiem. Kursi tiek organizēti katru otro sestdienu no plkst.: 10:00-16:00.

Pieteikties kursiem iespējams rakstot uz epastu vulpes@vulpes.lv, zvanot pa numuru +371 26356053 vai izmantojot jautājumu formu. Kursu maksa ir 45 EUR no cilvēka. Minimālais cilvēku skaits grupā ir 8. Cena var atšķirties atkarībā no kursa programmas.

Nepieciešama palīdzība?